הקיץ הגיע ואיתו, גל מופעי הילדים ואירועי הקיץ השונים לכל המשפחה.  הרבה אירועי ילדים בקיץ, ובאמת קשה להחליט לאן ללכת. אירועים שמגובים בתוכניות טלויזיה, וכאלה שמספונסרים ע”י רשתות שיווק, מותגים וכו’…
על אף כל זאת שמחים לעדכן כבר בשלב זה, אחרי שלושה מופעים ראשונים: “לב אוהב”, “שירה בציבור עם סיפור”, “הקרקס האולמפי של נמר”, שפסטיבל ‘טוקולדה’ בטוקהאוס נמל ת”א עובר בהצלחה בלתי רגילה הן מבחינת כמות הקהל שמגיע, הן מבחינת התכנים והן מבחינת הביקורות.

פסטיבל טוקולדה הינו חיבור מאוד מעניין בין ‘אוהלי תרבות’ המקדמת מופעים איכותיים ו‘טוקהאוס’– שנותן בערבים במה לצמאים לידע, לסקרנות ולגירויים אינטלקטואליים, ובשעות הבוקר פותח דלתותיו לדור הצעיר ומאפשר להם לחוות תרבות בדרך שונה בלתי אמצעית. הילדים צמאים באותה מידה ואף יותר לקבל תוכן, אבל פתוחים הרבה יותר לקלוט וצריך רק לאפשר להם את המרחב הנכון.

לב אוהב בטוקהאוס

ביקורת:

“לב אוהב- אריק לבנת”- בעולם שבו ילדים והוריהם כבר מורגלים בהצגות אינסטנט מתיילדות אריק בוחר לשלב את הדידקטי והבידורי בצורה מקורית ואותנטית ובעיקר לא לרדת לטקסט ומופע ילדותיים.

לביקורת של יוסי חרסונסקי >>>  

אנחנו עדיין בתחילת הפסטיבל, והורים וילדים שיגיעו לפסטיבל ‘טוקולדה בטוקהאוס’ בקיץ, ייצאו איתנו להרפתקה תרבותית מגוונת. הם יפגשו מרקם אמנותי מיוחד, פשוט ונקי, מזירות שונות של מוסיקה, תיאטרון, פנטומימה, קרקס.

הופעות להקה עד (שלושה מוסיקאים) והופעות סולו (אמן יחיד) שיגישו הופעות אינטימיות, עם במה קטנה וקרובה לילדים, המאפשרת להם להיות כמעט חלק מלהקה. כל מופע משתף מתחומו את הילדים באופנים שונים. אפשר לצאת איתנו למסע לכלל המופעים. יש המשכיות כך שכל מופע מתכתב עם הבא אחריו ומשלים אותו, לא באופן ישיר, אבל באופן חווייתי ומעשיר. ההופעות מתכתבות אחת עם השנייה כמו רצועות של שירים מאותו הדיסק. גם היוצרים עצמם משתפים פעולה יחדיו לאורך השנים בזירות שונות הן במרחב המבוגרים והן בילדים, והאני מאמין שלהם מבחינת הנגשת תכנים לילדים מתחבר במיזם ‘אוהלי תרבות’.

אברמלה והגיטרה

טל לבני ואברהם מצליח

המופעים הקרובים:

‘סמבדודס’-  מפגיש את הילדים עם חברים קרובים ורחוקים מישראל ומברזיל ומוכיח שמוסיקה לא זקוקה לגבולות כדי להתקיים. (הילדים מתנסים בקצבים ברזילאים).

‘משחקים בתיאטרון’-  טוקהאוס הופף לסטודיו למשחק, ובניצוחו של ניסו הבמאי יוצרים סצנות ומשחקי תיאטרון לילדים (שיתוף מלא של ילדים והורים במשחק).

‘שמלת השבת של חנל’ה’- תיאטרון בובות לילדים. אחרי שהתנסו במשחק יפגשו הילדים שחקני בובות. הם יצפו בהצגה קסומה ויכירו את אחורי הקלעים של הבובנאי. (מפעיל הבובות).

‘ארבעה משלים ומלכה’-  תיאטרון פנטומימה ייחודי יראה איך ניתן לעיתים, ל’דבר’ בלי מילים והסיפור מובן וברור.. אפילו ארבעה סיפורים… (חווית תיאטרון ופנטומימה).

‘קונטרבס הולך בעולם’-  הקונטרבס הגדול שהוא הבסיס להכל, עובר לקדמת הבמה ומספר את סיפורו דרך עיניו של מוסיקאי המטייל איתו בכל העולם, משבדיה לטורקיה ומארה”ב לישראל.

‘מוסיקה מהסרטים’-  מוסיקה וסרטים נפגשים על הבמה. קול ותנועה, משחק מול נגינה. כל האמנויות שהיו במהלך הקיץ בחגיגה גדולה על הבמה.

 

הקרקס של נמר בטוקהאוס


 

המופעים יתקיימו ב“טוקהאוס” ביתן 12, נמל תל אביב [צמוד לגשר “המנעולים” המחבר בין חניון רידינג מערב לבין יריד המזרח.] טלפון: 03-5545500

 

כרטיסים למופעים:

בראבו: KUPAT BRAVO
גואו שואו: GO SHOW
באליגם: באליגם

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

קבלו מאיתנו עדכונים שוטפים על מופעים ואירועים חדשים, כתבות מעניינות... וגם מבצעים והנחות על מופעי החודש. להתראות!

נרשמת בהצלחה!