אריק בא לגן

אריק יוצר תהליך שנבנה ומכוון לתוצר מוסיקלי שהילדים לוקחים בו חלק. בהכוונת הצוות ובהדרכה ולווי אמנותי של אריק נוצר במפגש האחרון, מופע מוסיקלי.

פורמט של שני מפגשים עם גני הילדים. מפגש מוסיקלי חוויתי בו אריק מנגן, שר ומשלב את ילדים במגוון פעילויות מוסיקליות. הפורמט מורכב משתי פגישות. במפגש הראשון אריק מציג מספר קטעים מוסיקליים וביניהן שוזר משחקי מוסיקה בהם משתלבים הילדים ולומדים באופן חוויתי מוסיקלי מושגים במוסיקה כגון: פיאנו, פורטה, סטקאטו, לגאטו, אלתור ועוד.

במפגש השני בונה אריק עם ילדי הגן מקהלה בה ישירו ויבצעו מספר שירים עם ליווי פלייבק ואקפלה (ללא ליווי). המקהלה תשלב יכולות קצב ושירה קבוצתית, תוך שימוש במושגים מוסיקליים והפעלות שנלמדו והופנמו במפגש הראשון. במהלך שני המפגשים הילדים הם היוצרים ואף המופיעים. בין המפגשים תקבלנה הגננות וצוות הגן “שיעורי בית מוסיקליים” שיהוו הכנה לקראת המפגש השני.

מטרת המפגשים: להעשיר את העולם התרבותי-חברתי של ילדים תוך הדגשת מרכיבים כגון:

  •  פיתוח כישורים מוזיקליים
  • טיפוח הביטוי הרגשי באמצעות המוסיקה
  • התמצאות בתרבות המוזיקלית
  • תחושת השתייכות לקבוצה ולחברה

על היוצר: אריק לבנת מוסיקאי מלחין ושחקן. מבכירי הסקסופוניסטים בארץ. בצבא שרת כסולן בתזמורת צה”ל. בוגר בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין. שיחק בתיאטרון חיפה, בית לסין, תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, בתיאטרון הפרינג’ וכמו כן מנחה תוכניות בטלוויזיה החינוכית. אריק הקליט והופיע עם מיטב האמנים בישראל, כמו כן הופיע עם הזמר האמריקאי סטיבי וונדר. הוא מופיע ומקליט  עם אחיו, אביב לבנת. את כור ההיתוך המיוחד שהם עושים בין מוסיקה מקורית וג’אז למוסיקה יהודית עכשווית הם מעלים בהצלחה רבה על במות בישראל וברחבי העולם ואף הופיעו בפני נשיא ארה”ב ביל קלינטון ובקונצרט באו”ם. מלבד פעילות מוסיקלית ענפה, יזם עם אחיו הקמתה של קרן אמנויות מיוחדת, קרן “רז-­רם”, אשר פועלת למען ילדים יתומים ונזקקים באמצעות האמנויות, במסגרות של חונכות אישית וקבוצתית בתחומי  מוסיקה, ציור, תיאטרון ועוד.

מופעי ילדים נוספים של אריק: “אריק בארץ הסקסופונים” “צליל משותף” עם חן צימבליסטה (תיאטרון ארנה פורת לילדים ונוער), “לב אוהב” שירים וסיפורים לקטנים ולגדולים, “סקסופון מהסרטים”.

גני ילדים, יסודי

מתאים למפגש בתוך הגן / כיתה

עד כ-70 ילדים בקבוצה

כ- 45 ד’

מעוניינים להזמין את המופע?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

קבלו מאיתנו עדכונים שוטפים על מופעים ואירועים חדשים, כתבות מעניינות... וגם מבצעים והנחות על מופעי החודש. להתראות!

נרשמת בהצלחה!