המופע לב אוהב לילדים ולכל המשפחה

“לב אוהב” הוא מופע שמעשיר את ארון הספרים של מופעי הילדים בישראל. הוא עושה את מה שעשו לפניו מופעים כמו “זרעים של מסטיק” ו”הכבש הששה עשר” וזה לפתוח את האופק רחב ולאפשר לדמיון לרוץ חופשי. אז מי צריך יותר?” 

YNET

“לב אוהב” הינו מופע מוסיקלי לילדים שעלה לראשונה ב”פסטיבל הצגות ילדים בחיפה” 2010 ונבחר להצגה המוסיקלית של הפסטיבל. “לב אוהב” נולד בתוכנית “זה מזה” אותה מנחה אריק לבנת בטלוויזיה החינוכית. התוכנית עסקה בנושאים חינוכיים שהוגשו בצורה חווייתית לילדים באולפן ובבית.
הדיסק והמופע נוגעים בנושאים שונים כגון: זמן, אהבה, חברות, עונות השנה ועוד. בעזרת השירים והסיפורים עוברים הילדים חוויה מוסיקלית דרכה מופנמים התכנים השונים.

אריק לבנת, מבכירי הסקסופוניסטים בארץ, שניגן עם מיטב האמנים בארץ וכמו כן עם הזמר סטיבי וונדר, מפגיש את הקהל הצעיר עם עולם כלי הנשיפה. על הבמה עשרות כלי נשיפה שונים ומגוונים: חלילים, סקסופונים ושופרות, שבהם מנגנים גם הילדים במהלך המופע. המנגינות, הסיפורים והשירים מבוצעים בוירטואוזיות רבה, כאשר אריק מנגן ושר ועובר מכלי נגינה אחד לשני.

משתתפים: אריק לבנת- שירה, סקסופונים, חלילים ושופרות    /    ארנון פרידמן- פסנתר, קלידים קולות   /   טל ליבני- תופים

i

ביקורות על לב אוהב

מצליח לרגש גם קטנים וגם גדולים ולגעת במקום רך ונקי שמחזיר את הנפש למחוזות של ילדות. | YNET מרב יודילוביץ

נולד מאהבה: מופע ג’אז לילדים
לפני שאתם אוספים את הילדים ולוקחים אותם למועדון הג’אז, קבלו אזהרה: המופע “לב אוהב” של אריק לבנת מדבק. מרב יודלביץ’ קמה מוקדם בשבת בבוקר ולא התחרטה

שבת בבוקר, נמל תל אביב שהמה רק לפני שעות ספורות בליינים נטולי דאגות, מוצף בקטנטנים מלאי מרץ ולידם, הורים מפוהקים שהעדיפו להקריב קימה מוקדמת לטובת שלאפשטונדה ראויה בצהריים. ככה זה, הורים, תודו – חישוב בלתי פוסק של עלות מול תועלת. כיוון שכך בדיוק, מצאתי את עצמי בשבת בבוקר מפלסת דרך עם הקטנטן ואחותו האנרגטיים בין המון שצבה על דלתות מועדון הג’אז “שבלול” בנמל תל אביב. כן, קראתם נכון, מועדון הג’אז שמארח בלילות כתיקונם מופעי מוזיקה גרוביים, פותח שערים בשבת בבוקר בפני קהל של קטנטנים ותסמכו על המוסד המשובח הזה – הבחירה נעשתה בקפידה.
אזהרה מוקדמת: המופע “לב אוהב” של המוזיקאי והשחקן אריק לבנת – מדבק. שלא תגידו שלא אמרתי: את השירים במופע, שנמצא בימים אלה בשלבי הרצה, תמצאו את עצמכם מזמזמים בקול וכשאתם לא תזמזמו, תשמעו אותם מהדהדים ללא הפוגה מחדר הילדים שידרשו מכם גם בסוף השבוע שאחרי ובזה שיבוא אחריו וגם אחריו, לחזור ולבקר את אריק.
בניגוד למזמורי הפלייליסט של גלגלצ שנדחסים לתודעה למגינת לבכם ולמבוכתם הרבה, במקרה הספציפי הזה, לשירי המופע של לבנת יש אפקט נלווה מפתיע שיגרום לכם לחייך. אולי כיוון שהמופע הזה נולד מאהבה, הוא מצליח לרגש גם קטנים וגם גדולים ולגעת במקום רך ונקי שמחזיר את הנפש למחוזות של ילדות. “לב אוהב” בכלל לא התכוון להיות מופע וגם בזה טמון סוד הקסם – זו לא פרסומת לקידום מוצר, הוא לא מתאמץ לרצות, אינו מתחנחן אלא פשוט יוצא מן הלב ושובה לב.
לבנת, שמנגן על אינספור כלי נשיפה מסקסופונים שונים, דרך מפוחית פה, חליל צד, פיקולו, שופר וכלי נגינה שהמציא ממוחו הקודח, מלווה בקלידן, ארנון פרידמן ובמתופף, טל לבני. ביחד על הבמה, שקרובה כדי פסע מן הילדים הפרוסים על מחצלת, הם מגלים עולמות של דמיון, בשירים שהם יותר סיפורים קצרים ומחשבות שמהדהדות גם אחרי סיום המופע. איך מותחים את הזמן והאם יש לנו מספיק זמן לכל החלומות שלנו, האם אפשר להיכנס לתוך הלב, ומי זה הגאון שהמציא את הגלגל? איך זוכרים צלילים, ואיך מפחידים את הפחד עד שהוא נבהל ונעלם, ומה זה בכלל פעמונה?
הקסם של המופע הזה טמון לא רק במבט המשתהה על העולם שלבנת הצליח לשמר ובכך ליצור נקודת חיבור אמיתית עם הילדים (ולגרום לגדולים לקנא!), אלא גם באהבת המוזיקה, בחדוות היצירה, באנרגיות החיוביות שממלאות את החלל והלב, בשפה העברית המשובחת – שלמען האמת, נחמד היה לשמוע יותר במופעים לילדים ולכל המשפחה – וגם בטעימות של יצירות קלאסיות, סטנדרטים ואלתורים של ג’אז ונעימות שנחשבות קלאסיקה לילדים.
ואולי זהו בדיוק העניין – “לב אוהב” הוא מופע שמעשיר את ארון הספרים של מופעי הילדים בישראל. הוא עושה את מה שעשו לפניו מופעים כמו “זרעים של מסטיק” ו”הכבש הששה עשר” וזה לפתוח את האופק רחב ולאפשר לדמיון לרוץ חופשי. אז מי צריך יותר?

לכתבה

לב אוהב עם אריק לבנת, יעביר לכם ולילדים שעה כיפית, עשירה בשמחת חיים ובאהבת אמת למוזיקה. | עכבר העיר גלי פאילקוב

תשכחו מפלייבק: המופע שיחשוף את הילדים לג’אז אמיתי
“לב אוהב” עם אריק לבנת, יעביר לכם ולילדים שעה כיפית, עשירה בשמחת חיים ובאהבת אמת למוזיקה

“יש לי בלב ארבעה חדרים/ חדר לכל מצב רוח/ חדר כשאני עצוב/ חדר כשאני כועס/ חדר כשאני שמח/ חדר כשאני הכי אוהב/ לב אוהב זה החדר שלי/ לב אוהב הוא ממש בשבילי/ אז שימו לב ללב/ הולך ומתלהב/ ואיך שהוא אוהב”. אלו מילות שיר הנושא למופע הילדים המוזיקלי “לב אוהב” של הסקסופוניסט ואיש כלי הנשיפה הוותיק אריק לבנת. ובאמת מדובר באמן ששם לב ללב – במיוחד לזה של הילדים.
המופע לב אוהב, בכיכובו של אריק לבנת ובהשתתפות ארנון פרידמן – קלידים וקולות, וטל ליבני – תופים, כולל שלל כלי נשיפה כגון: סקסופון סופרנו, סקסופון אלטו, סקסופון טנור, חליל צד, פיקולו, מפוחיות, צפצפות ואפילו שופרות. המופע נבחר להצגה המוסיקלית הזוכה במסגרת “פסטיבל הצגות ילדים” האחרון שנערך בחיפה, ומציג מהקיץ האחרון במועדון שבלול בנמל ת”א, ולפעמים גם בנתניה, במרכז האירועים “אלופי הזהב” השוכן באזור התעשייה פולג.
הכל התחיל בתוכנית לילדים “זה מזה”, המשודרת בטלוויזיה החינוכית, שלבנת הוא אחד ממנחיה. שירים, מנגינות וסיפורים שונים, שהשתתפו בתוכנית ועסקו בנושאים חינוכיים, נכתבו והולחנו על-ידי אריק לבנת המוכשר. בהמשך, כשחיפש להם בית חדש ונוסף, אסף לבנת מקבץ מייצג של אותם שירים, וסיפורים, הוסיף להם קטעי קישור, ואיחד את הכל לכדי מופע שלם שאת כולו הוא מלווה בנגינה וירטואוזית על כלי נשיפה, ואף בהסברי היכרות מעניינים בדבר כלי הנגינה השונים.
מועדון שבלול הוא אכסניה קטנה ומחבקת בעבור המופע. כמה שולחנות וכסאות ומחצלת גדולה הפרושה לפני הבמה מהווים מקומות ישיבה. הילדים שמגיעים למופע הם בני 3-6 לערך והתכנים שמביא אליהם לבנת בהחלט הולמים לתחומי העניין שלהם, ולהתמודדויות היומיום איתם. במהלך המופע הפגינו הצופים הצעירים עניין, קשב ועליזות, אבל בהחלט ניתן היה לשים לב שהכי הרבה עליצות אפיינה את אלו מהם שהוריהם נראו מעורבים ומתלהבים בעצמם. כנראה מדובר בעניין מדבק, או אפילו ממכר, כי התכנים במופע מכוונים גם אל המבוגרים, עם טעימות מיצירות קלאסיות, סטנדרטים ואלתורים של ג’אז. בין הקטעים המקסימים האלו שכן לבטח גם “מעבר לקשת” האלמותי, אותו ניגן אריק לבנת בעבר לנשיא ארה”ב ביל קלינטון, סקסופוניסט חובב בעצמו.
במהלך ההופעה מזמין לבנת ילדים מתנדבים לעלות אל הבמה, שם הם מקבלים משרוקיות, סקסופוני צעצוע ובעיקר שופרים זעירים, ולוקחים חלק פעיל באחד השירים. חלק מהילדים מתביישים להתנדב, ולבנת, שעושה רושם שמכיר היטב את קהלו, מאפשר למי שלא אזר עוז לקחת חלק במהלך המופע ולעלות על הבמה גם בסיומו, לצפצף, לתקוע בשופרות הקטנים ואפילו לפטפט עם הנגנים ועם לבנת עצמו.
אמן ששם לב ללב – במיוחד לזה של הילדים.
עוד הפתעה נעימה היא ילד מוזיקאי, שהציע את עצמו דרך אתר הפייסבוק של לבנת והוזמן לאירוע מבעוד מועד. הוא עלה וניגן עם הלהקה. ולא מדובר במקרה חד-פעמי. לבנת מדרבן את הקהל שלו להמליץ לילדים כישרוניים לבוא ולהשתתף במופע גם הם. ב”לב אוהב” שהתקיים בחנוכה זכינו להכיר את תום המתופף (בן 11 לערך), שעשה עבודה מוצלחת עם מקלות התיפוף כשהחליף את טל ליבני בנונשלנטיות מעוררת קנאה.
קופסת פלאים העוסקת בנושא הזמן שלא עוצר לעולם (“זמן הוא שי כל כך נפלא/ אם נהנה מכל דקה/ ולי יש עוד המון דברים לעשות/ עם המתנה הזאת”); המצאת הגלגל; פעילות הלב וחדריו; צליל השופר המהווה את קולו של הלב; חברות; מה הכי כבד וקל בעולם; איך מגרשים פחד של ילדים לפני השינה; ועוד. אלו חלק מהמוני הנושאים שביניהם מג’נגל לבנת בחינניות רבה. יש משהו ממש מתוק באקלקטיות הזו, אבל אולי גם קצת רחפני. ולכן לא מדובר על מופע אינהרנטי ממנו יכולים לצאת הילדים עם תובנות גדולות, אלא על מופע כיפי ומדליק, עשיר בשמחת חיים ובאהבת אמת למוזיקה. וחשוב לזכור שדי נדיר עבור ילדינו, שכה מורגלים בפלייבקים ובזמרים של תזמורת בצורת, ממש לראות ולשמוע להקה ונגנים המבצעים מוזיקה חיה. איך שלא יהיה ניכר בקהל המצומצם (כ-50 איש וילד שחלקם מכירים היטב את מלות השירים ונדמה שגם את המופע עצמו) שהאווירה החמימה במועדון, חביבותו הרבה של לבנת, ומקצועיותו, יצרו עבורו חוויה משפחתית-אינטימית ומלבבת, שמעניקה לכו-לם שעת נחת כמעט מובטחת.
באתר האינטרנט של לבנת, המוקדש למופע, תוכלו להתרשם יחד עם הילדים מחלק מהשירים ולהחליט אם הם מוצאים חן בעיניכם. אם כן, הזדרזו להגיע למועדון שבלול. כמו כן תוכלו לרכוש את הדיסק דרך האתר.

לכתבה

הנגינה, המקצבים, נגינתו הנפלאה של לבנת יוצרים חגיגה מוזיקלית אחת גדולה, מומלץ בחום! | אתר הבמה טל גורדון

“לב אוהב” – חוויית ג’אז נפלאה
שופר, לא מה שהכרתם

“לב אוהב”, שירים וסיפורים לקטנים ולגדולים, הוא אלבום ילדים חדש של המוזיקאי אריק לבנת. את מופע השקת האלבום העלה לבנת במועדון הג’אז “שבלול” בנמל תל-אביב, מה שהעלה את סף הריגוש של החתומה מטה, בציפייה ליהנות סוף סוף עם בתה ב”מועדון של גדולים”, ועוד כזה שעל קירותיו מתנוססים בגאון תמונותיהם של אמני ג’אז מכובדים שפיארו את במת המקום. הוסיפו לזה את הקרבה לים, את האופציה להמשיך את הבילוי בנמל, ואת הדרינק שאמא שותה בהנאה תוך כדי המופע, והנה לכם אקספוזיציה נפלאה לשבת מצוינת, עוד בטרם החלו לבנת ולהקתו עם הצליל הראשון.

על הבמה, איזה כיף, מערכת תופים כמו שצריך, קלידים, וסט שלם של חלילים, שופרות וסקסופונים למיניהם. לבנת והלהקה – ארנון פרידמן בקלידים וטל ליבני על התופים – עולים על הבמה כשהם לבושים באוברולים זהים עם חולצות צבעוניות ונראים כמו טריו ג’אז לילדים, ומשם פותח לבנת במסע של סיפורים ושירים שכתב, דרכם הוא מלמד את הילדים על כלי הנשיפה השונים (“סקסופון אלטו – סקסופון שם פרטי, אלטו שם משפחה”), כשהוא משתמש כמניע בסיפור על תיבת קסמים שקיבל מהוריו כילד, תיבת זמן פלאית שלימדה אותו לנצל היטב את הזמן ולהשקיע את זמנו בחברים, אבל גם בכלי הנשיפה בהם הוא מפליא לנגן. סוף סוף מופע שערב לאוזני ההורים לא פחות משהוא נעים לילדים.
פרט לשירים ולסיפורים משולבים במופע גם קטעים סטנדרטיים של ג’אז, או קטעים ידועים אחרים המקבלים פרשנות ג’אזית, כשלבנת מזמין את הילדים לעצום עיניים ולהרים ידיים ועובר ביניהם עם הסקסופון ל”ביצוע מיוחד שעשינו לכבוד נשיא ארצות הברית לשיר ‘אי שם מעבר לקשת’, ולכבודכם נעשה ביצוע עוד יותר יפה”.
לכבוד הילדים הכינו במועדון מחצלת גדולה, עליה הם ישובים בלי שיסתירו להם הגדולים, ולאורך המופע לבנת פונה אליהם, משתף אותם, מלמד אותם לתקוע בשופר תוך שהוא תוקע בו בעצמו, והכלי הופך בפיו לכלי נגינה מופלא בהרבה מזה המוכר לנו מראש השנה. העניין הופך לחגיגה מוזיקלית אחת גדולה כשהוא מזמין מספר ילדים לעלות איתו אל הבמה ולתפקד כלהקת שופרות המלווה אותו כשהוא על הסקסופון.
המקצבים, הלהקה, הסאונד, נגינתו הבאמת נפלאה של לבנת בכלי הנשיפה כולם, המקבלת כוח נוסף כשהיא ממוקמת בהקשר הזה של עולם הילדים, כל אלה רק מוסיפים לריגוש שבלתת לילדים את אותה חוויית מועדון למבוגרים שאני לא מפסיקה להתרגש ממנה. חבריו של לבנת ללהקה משמשים גם כדמויות נוספות בסיפורים שהוא מספר, ואיכשהו נדמה לי שכל הכישורים שלו, שבאים לידי ביטוי בפעילותו המוזיקלית למבוגרים, מגיעים מול הילדים למיצוי מקסימלי. מומלץ בחום.
לשאלת הגילאים, אני לקחתי איתי את הקטנה בת השלוש וחצי שנהנתה מאוד, אולם נדמה לי שמגילאי ארבע ומעלה תהיה התאמה מושלמת בין קהל היעד למתרחש על הבמה.

לכתבה

מבוצע בהומור, בחן ובאיכות גבוהה, כיאה לחומרים התרבותיים שהיינו רוצים שהילדים שלנו יצרכו! | אתר מרמלדה

אוזניים קטנות
המוזיקאי אריק לבנת הוציא דיסק חדש ומצוין לילדים שמתנגן אצלנו ללא הפסקה.

ידידנו הטוב שהפך לאב (גאה, בטח גאה), עדיין המום. זה לא חוסר השינה (המלאכית שלו ישנה כמו דובונת בשעון חורף) וגם לא הבכי או תחושת המחויבות המלחיצה, אלא המבחר האדיר של משעשעי הילדים שנגלה בפניו שכולל אוניברסיטאות, קולג’ים, טרמפולינות, מטבחים וקרקסים. “רק בדבר אחד כמעט אין שינוי” הוא הסביר לנו, “במוזיקה”. ואכן, על כל מדף דיסקים לילדים בחנות שמכבדת את עצמה אפשר למצוא את אותם 100 ו-500 ‘שירים ראשונים לילדים’ (השפן הקטן וחברים מוזרים נוספים), ‘זרעים של מסטיק’, ‘הכבש השישה עשר’ ושאר השירים שהורינו זייפו לנו וכנראה שגם ניננו יזמזמו לנכדיהם.
“אבל את הדיסקים האיכותיים שנעשו אחרי שנת 1970 ושהר’ בהם לא מתגלגלת, אפשר לספור על יד אחת”, הוא התלונן, ואנחנו מיד שמחנו לגלות לו את הסוד ההורי הקטן שלנו: הדיסק ‘לב אוהב’ של הסקספוניסט אריק לבנת. בדיסק המקסים הזה יש שירים וסיפורים שכתב והלחין לבנת בנושאים שונים כמו חברות, אופניים, סתיו, עיניים, לילה ושאר עניינים שמעסיקים ילדים. כל נושא כזה מתחיל בסיפור חמוד שמלווה בשיר עוד יותר חמוד (אנחנו הכי אוהבים את הסיפורשיר על הלב) והכל מבוצע בהומור, בחן ובאיכות גבוהה גם בהפקה וגם בתכנים, כיאה לחומרים התרבותיים שהיינו רוצים שהילדים שלנו יצרכו.
ואחרי שהתמכרנו לדיסק, הגיע הזמן לגלות שיש גם מופע ל’לב אוהב’, בו לבנת, הסקסופון ועוד עשרות כלי נשיפה נותנים את הנשמה. אל תשכחו לקחת את הילדים.

לכתבה

לב אוהב

ב- אריק לבנת | לב אוהב | שירים וסיפורים לקטנים ולגדולים

אני גיבור

ב- אריק לבנת | לב אוהב | שירים וסיפורים לקטנים ולגדולים

ילדים 3-8 ולכל המשפחה

אולמות

עד 400 איש

כ-50 ד’

מופע כולל הגברה. מאושר בתרבות לישראל

מעוניינים להזמין את המופע?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

קבלו מאיתנו עדכונים שוטפים על מופעים ואירועים חדשים, כתבות מעניינות... וגם מבצעים והנחות על מופעי החודש. להתראות!

נרשמת בהצלחה!