משחקים בתיאטרון רב מפגשי

לאחר שהילדים מתנסים במשחקי תיאטרון, בונה איתם ניסו הצגה אמיתית, כך שהילדים מתנסים במשחק בהצגה קצרה שעולה בגן ומורכבת מכל מאפייני התיאטרון שלמדו להכיר.

מפגשים מלאי יצירה, של השחקן והיוצר ניסו כאביה עם ילדי הגן, במהלכם הופך הגן ל”במה”, הילדים ל”שחקנים” וניסו, ל”במאי” היוצר סיטואציות המתאימות לגיל המשתתפים. באמצעים בסיסיים המשלבים שימוש בחפצים ותלבושות מצליח ניסו לבנות עם הילדים סיפור המורכב משפת גוף, פנטומימה, קול ושירה ויוצר עמם חוויה תאטרונית מרגשת. שני המפגשים מתבססים על מספר עקרונות לימודיים חשובים כגון: פיתוח פעילות יצירתית, פיתוח הרגש, פיתוח יכולת הביטוי ופיתוח חשיבה מקורית. דרך המפגשים הילדים יחוו ויכירו מושגים בסיסיים מהעולם התיאטרון, כגון: מחזה, במוי, שחקנים, תלבושות, תפאורה ועוד. דרך תרגילי משחק ייחודיים ומשחקים בעלי ערך לימודי, יקרב ניסו את הילדים ללב ליבו של עבודת השחקן. באמצעות תרגילי משחק ילמדו הילדים: הקשבה לאחר, פיתוח האינסטינקט, פיתוח יכולת האלתור ושימוש נרחב בדמיון.

מטרת המפגשים: משחק הינו צורך ראשוני הטבוע באדם ומעבר להנאה והקלילות של המפגש, מסייעת עבודת המשחק להתפתחות הרגשית והחברתית של הילד. המשחק משפר את יכולת הקבוצה להגיע להיכרות עמוקה ומפרה, בה כל יחיד לומד למצוא את דרכו אל הקבוצה, על ידי מציאת הקול הייחודי לו. מטרת המפגשים היא לרתום את הילדים בדרך חוויתית לפעילות תיאטרלית- שתכלול בניית הצגות של ילדי הגן מתוך ציורים ותמונות. לאחר שהילדים מכירים ומתנסים במשחקי תיאטרון, ניסו בונה עם הילדים הצגה אמיתית, כך שהילדים יתנסו במשחק בהצגה קצרה שתעלה בגן ותורכב מכל מאפייני התיאטרון שלמדו הילדים להכיר.

המפגש מתבסס על מספר עקרונות לימודיים חשובים כגון:

  • פיתוח פעילות יצירתית
  • פיתוח הרגש
  • פיתוח יכולת הביטוי
  • פיתוח חשיבה מקורית

אודות היוצר: ניסו כאביה בוגר הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין. שחקן תיאטרון “הבימה”, “בית לסין”, “תמונע”, “תיאטרון ילדים ונוער”, “פסטיבל עכו”, “פסטיבל להצגות ילדים חיפה” ועוד. מורה לדרמה ושחקן המתמחה בעבודה עם ילדים ובני נוער, עוסק בקשת רחבה של פעילות חינוכית הכוללת הוראה והנחיית סדנאות משחק. במערכת החינוך עוסק ניסו בהוראת דרמה בביה”ס רמת החיל  וביה”ס גורדון ת”א, וכמו כן, מורה למשחק במדייטק חולון ומורה לדרמה עם נוער מצוקה בלוד.

גני ילדים, יסודי, על יסודי

מתאים למפגש בתוך הגן / כיתה / ספרייה / שעת סיפור / אולם

עד כ-70 ילדים בקבוצה

כ- 45 ד’

מעוניינים להזמין את המופע?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

קבלו מאיתנו עדכונים שוטפים על מופעים ואירועים חדשים, כתבות מעניינות... וגם מבצעים והנחות על מופעי החודש. להתראות!

נרשמת בהצלחה!